|  

मंगल ग्रह यो महिनाभर पृथ्वीबाट देखिने, नेपालवाट देखिनेछ यो समयमा

२१ आश्विन २०७७, बुधबार १५:०३ प्रकाशित
खोज संग्रह

यो खोज संग्रहद्वारा प्रकाशित गरिएको हो |


काठमाडौ । मंगलग्रहका बारेमा वैज्ञानिकहरुले अनौठो कुरा बताएका छन् । वैज्ञानिकहरुको अनुसन्धान गर्न एउटा राम्रो माध्यम र विषय बनेको रातो ग्रहको नामले चिनिने मंगल ग्रह यो महिना भरी पृथ्वीवाट देखिने भएको छ । सौर्यमण्डलको नजिकै आएका कारण यो महिना भरी मंगल ग्रह पृथ्वीवाट देखिने भएको हो । वैज्ञानिकहरुले अक्टोबर महिनामा पृथ्वी नजिक आएका कारण यस्तो दुर्लभ अवसर पाइने जनाएका छन् ।

नजिक आएको कारण यो महिनाभर रातको समयमा पृथ्वीबाट मंगल ग्रह स्पष्ट रुपमा देख्न सकिने वैज्ञानिकहरु बताउँछन्। हरेक बेलुका पूर्वबाट रातो ताराजस्तो देखिने बस्तु मंगल ग्रह हो, जुन बिहान पश्चिम तिर देखिने बताइएको छ।

वैज्ञानिकहरुका अनुसार यसअघि सन् २००३ मा मंगल ग्रह पृथ्वी नजिक आएको देखिएको थियो। यस महिनापछि अब एकैपटक सन् २०३५ मा मात्र यो ग्रह पृथ्वीको नजिक आउने बताइएको छ।

आज राति नेपाली समयअनुसार ८ बजेर ३ मिनेट जाँदा मंगल ग्रह पृथ्वीको सबैभन्दा नजिक आउनेछ र त्यसलाई हामीले देख्न सकिने सीएनएनले जनाएको छ। त्यसबेला मंगल ग्रह पृथ्वीभन्दा ३ करोड ८५ लाख ८६ हजार ८१६ सय माइल टाढा हुनेछ।

२१ आश्विन २०७७, बुधबार १५:०३  मा प्रकाशित

Write your Comment

हाम्रो टिम

प्रधान सम्पादक: करन सिङ्ह पाल
सम्पादक: नरेश महरा
बजार ब्यबस्थापक: गणेश रावत

हाम्रो संवाददाता
भावना पाण्डेय

रङ्ग संवाददाता
सुनिल बिसि

कार्यक्रम प्रस्तोता
अमिशा रिसाल

खोज संग्रह मिडिया द्वारा संचालित
सूचना विभाग दर्ता नं:
कम्पनि रजिस्टर नं. 225844/076/077
महेन्द्रनगर, नेपाल
सम्पर्क: +977 985-8750083
info@khojsangrah.com
www.khojsangrah.com

सामाजिक संजाल