|  

यौ’न सम्प’र्क गर्दा चर’म सन्तुष्टी लिन जान्नैपर्ने ५ कुरा यि हुन हेर्नुहोस

१७ श्रावण २०७७, शनिबार १२:५० प्रकाशित
खोज संग्रह

यो खोज संग्रहद्वारा प्रकाशित गरिएको हो |


एकजना मात्र सन्तुष्ट हुनलाई स’म्भोग भनिँदैन । स’म्भोगको अर्थ भनेकै दुवैले समान रूपमा भोग्ने वा यौ’नको आनन्द पाउनु भन्ने हो । यौ’न आनन्द प्राप्त गर्न विशेष गरी पाँच चरण पार गर्नुपर्छ ।

१. चाहना
यौ’न सम्प’र्क राख्ने चाहना हुनुपर्छ । चाहना भएन भने ज’बर्जस्ती गरिने यौ’न स’म्पर्कले सन्तुष्टि दिन सक्दैन । यसमा कल्पना, दृश्य, आवाज, बासना, कुराकानी, स्पर्श, अ’श्लील चित्र, चलचित्र हेर्दा उत्पन्न हुने यौ’नचाहना आदि पर्छन् । यौ’नाकर्षण फरकफरक हुन्छ नै । कसैको कपालमा त कसैको स्त’न कसैको पिँडौलामा त कसैको आँखामा यौ’न आकर्षण हुन्छ ।

२. उ’त्तेजना
महिलाको तुलनामा स्वभावले नै पुरुष यौ’न आकर्षणमा उत्ते’जित हुन्छन् । यो अवस्थामा आई पुग्नेहरूको शरीरमा रक्तचाप केही बढेको, मांसपेशीहरू केही कस्सिएको, सामान्य यौ’नरस स्ख’लन तथा यौ’नांगहरूको आका’र बढ्ने र सक्रिय हुन थालेको अनुभव हुन्छ ।

३. धारणा
यो अवस्थामा शारीरिक हाउभाउअनुसारको सञ्चार भएको हुन्छ । श्वास प्रश्वास, मुटुको चाल र रक्तचाप अत्यधिक बढेको हुन्छ । यो’नी र लिं’गबीचको अत्यधिक घर्ष’णले यौ’नरस निस्कन्छ । महिलाको पा’ठेघरको टुप्पो पेटको केही माथि उठेको, यो’नी उठेको, यौ’नीकै क्लिटोसी केही नपुगेको र पुरुषको अ’न्डरस शरीरमा टाँस्सिएको हुन्छ ।

४. चर’म आनन्द
यतिबेला दुवैजनाले स्वर्णिम आनन्दको अनुभव गर्छन् । शरीरमा रहेको इन्डोफिरिन्स नामक रासायनिक पदार्थले शरीरलाई यौ’नमा सक्रिय बनाउन सहयोग गरिरहेको हुन्छ । तर मा’नसिक सक्रियताले मात्र यौ’नमा च’रम आनन्द प्राप्त गर्न सकिन्छ ।

५. समापन
यो अवस्थामा शरीरमा यौ’न मां’सपेशी निष्क्रिय जस्तै भएर सुस्ता’एका हुन्छन् । अर्थात् पहिलेकै अवस्थामा फर्किसकेका हुन्छन् । महिलाभन्दा पुरुष धेरै गलिसकेका हुन्छन् ।

१७ श्रावण २०७७, शनिबार १२:५०  मा प्रकाशित

Write your Comment

हाम्रो टिम

प्रधान सम्पादक: करन सिङ्ह पाल
सम्पादक: नरेश महरा
बजार ब्यबस्थापक: गणेश रावत

हाम्रो संवाददाता
भावना पाण्डेय

रङ्ग संवाददाता
सुनिल बिसि

कार्यक्रम प्रस्तोता
अमिशा रिसाल

खोज संग्रह मिडिया द्वारा संचालित
सूचना विभाग दर्ता नं:
कम्पनि रजिस्टर नं. 225844/076/077
महेन्द्रनगर, नेपाल
सम्पर्क: +977 985-8750083
info@khojsangrah.com
www.khojsangrah.com

सामाजिक संजाल